Home // O FIRMIE
PL | ENG

O FIRMIE

przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Nieustanny rozwój

W 2008 roku firma Blue Box otworzyła w miejscowości Cantarana di Cona koło Wenecji nowy zakład produkcyjny o powierzchni 25 000 m2, w którym wprowadziła w nowoczesny i innowacyjny system produkcji oparty o najnowsze standardy jakości, a także powstało nowoczesne laboratorium zapewniające zgodność z certyfikacją Eurovent.

Od 2010 roku Blue Box jest częścią międzynarodowego koncernu Swegon AB
.

Firma powstała w 1986 roku w północno-wschodnich Włoszech, w regionie przemysłowym specjalizującym się w chłodnictwie, i szybko zdobyła istotny udział w rynku, stając się jednym z dziesięciu czołowych europejskich przedsiębiorstw w produkcji agregatów chłodniczych i pomp ciepła. Udało się to osiągnąć dzięki oferowaniu nowatorskich i niezwykle wydajnych produktów, które zostały opatentowane, a następnie stały się standardem na rynku. Dziś firma Blue Box promuje swoje produkty i rozwiązania poprzez ogólnoświatową sieć własnościowych spółek handlowych oraz partnerów handlowych zdolnych przenosić nasze wartości na klientów.

Swegon dostarcza wysoki komfort powietrza dla ludzi. Nasze produkty dostraczające powietrze do pomieszczeń sprawiają, że przebywające w nich osoby czyją się lepiej i pozostają zdrowe. Oferowane przez nas rozwiązania często nie są widoczne ani uchwytne, ale za to są skuteczne i tworzą środowiska, w których ludzie mogą cieszyć się komfortową temperaturą i wilgotnością. Właśnie to nas napędza. Swegon jest częścią notowanej na szwedzkiej giełdzie papierów wartościowych grupy Latour i liderem rynku w obszarze energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń.
Przedstawiciele i partnerzy koncernu Swegon dostarczają produkty i systemy tworzące dobry klimat w pomieszczeniach i dające znaczną oszczędność energii. Swegon posiada 11 zakładów produkcyjnych działających w Szwecji, Finlandii, Włoszech, Indiach, Ameryce Północnej i Belgii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 1 850 pracowników, a jego obrót wynoszą około 375 milionów Euro. Siedziba koncernu znajduje się w Göteborgu, w Szwecji. Misja i cel koncernu Swegon: tworzyć najlepszy klimat w pomieszczeniach dla ludzi, oddziałując w jak najmniejszym stopniu na środowisko naturalne.
600M
turnover
2600
employees
16
Production sites
5
R&D labs
Investment AB Latour jest szwedzką spółką prowadzącą inwestycje mieszane, której kompleksowa koncepcja działalności polega na inwestowaniu w perspektywie długoterminowej w solidne firmy wytwarzające własne produkty i mające duży potencjał międzynarodowy.
Działalność spółki Latour prowadzona jest w dwóch obszarach: własnościowa działalność przemysłowa, gdzie Swegon ma największe udziały, oraz portfel inwestycyjny notowanych na giełdzie holdingów, w których spółka Latour jest jednym z głównych udziałowców.

Jakość

Blue Box uczestniczy w Programie Certyfikacji Eurovent (LCP-HP Certify All).
Nasze produkty są wymienione w katalogu produktów certyfikowanych. Uzyskaliśmy certyfikat jakości UNI EN ISO 9001:2008. System zarządzania środowiskowego jest zgodny z normą UNI EN ISO 14001:2004.

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookies, które pomagają nam w zoptymalizowaniu naszej strony pod kątem Twoich potrzeb i preferencji. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Do not show this message again.

PLENG